Interpretacje wyników badania MR kręgosłupa

Prosze o interpret. badania MR:Stwierdz.cechy umiarkowane degeneracji tarczy miedzykr L5/S1 wyrazone oslabieniem sygnalu w obrazach T2 zaleznych co odpowiada dehydratacji oraz obnizeniem jej wysokosci.Na tym poziomie widoczna jest centralna i bardziej prawostronna wypuklina tarczy miedzykr z modelowaniem worka oponowego.Torbiel maziowkowa od strony stawu miedzykr prawego na poziomie L3/L4, srednicy ok.4mm.Stozek rdzeniowy i nic koncowa prawidlowe.Wyprostowanie lordozy ledzwiowej.Dyskopatia L5/S1

Zdecydowanie należy rozpocząć fizjoterapię. Zmiany mogą się pogłębić. Proszę poszukać dobrego fizjoterapeutą. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki