Inwazyjność zabiegu na dyskopatię odcinka lędźwiowego
Witam, mam stwierdzoną dyskopatię odcinka lędźwiowego - mam 25 lat i lekarz sugeruje, że jestem za młody na operację, równocześnie jednak zalecił konsultację z neurochirurgiem i rezonans, bo bóle utrzymują się już dwa lata. Czy ew operacja jest inwazyjna? Jak wygląda rehabilitacja i czy operację należy za jakiś czas powtórzyć? Dziękuję z góry za pomoc, S.

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon