Jak bezpiecznie odstawić melforminę?

Biorę od dwóch miesięcy metforminę (Glucophage rx). W tej chwili dawka 750 raz na noc. Chciałabym raz odstawić leki i napić się alkoholu z pewnej okazji. Pomijając fakt, że nie powinnam przerywać leczenia (świadomy wybór) na ile godzin przed piciem i na ile po powinnam to zrobić? Czy wystarczy 48 godzin przed czy są to raczej tygodnie, aby uniknąć kwasicy mleczanowej? Z góry dziękuję serdecznie za odpowiedź.

Przy jednorazowym spożyciu niewielkiej ilości alkoholu nie pojawi się kwasica mleczanowa, ale też tego Pani nie zagwarantuję. Można odstawić lek na dobę, bez większych skutków ubocznych