Jak dalej przyjmować Asentrę?

Witam. Dostałem od psychiatry asentre. Zgodnie z zaleceniami przez 6 dni brałem pół tabletki i czułem się dużo lepiej. Tydzień później zacząłem brać całą tabletkę i od 4 dni czuje się gorzej - jestem bardziej ospały i zmęczony, nie widzę pozytywnych rezultatów. Czy mogę wrócić do połowy tabletki? Czy nie powinno być z tego powodu jakichś negatywnych skutków?

Nie powinno być negatywnych skutków. Należy jednak mieć świadomość, że objawy niepożądane SSRI (w tym sertraliny) często przeważają nad korzyściami przez pierwsze 2-4 tygodni stosowania. Sugeruję cierpliwość i w przypadku braku poprawy ponowną konsultację z lekarzem prowadzącym.