Jak dbać o higienę jamy ustnej po wszczepieniu implantów zębowych?

Witam. Chciałabym uzyskać informację dotyczącą higieny jamy ustnej po wszczepieniu implantów zębowych. Uzyskałam informacje od lekarza prowadzącego że powinnam kupić irygator i co do tego jestem skłonna. Chodzi bardziej o szczoteczkę. Chciałabym kupić odrazu zestaw, większość takich zestawów jest ze szczoteczkami sonicznymi które lekarz mi odradzil. Powiedział że lepsza byłaby rotacyjna, w internecie jednak czytałam że to nie ma znaczenia. Jaka więc szczoteczka będzie lepsza do dbania o 5 implantów?

Nie ma większego znaczenia jaki rodzaj szczoteczki do zębów będzie Pani stosowała - należy dbać o higienę jamy ustnej w sposób zdroworozsądkowy,indywidualny dostosowany do potrzeb.

O implanty dbamy, jak o naturalne zęby. Zęby na implantach codziennie szczotkujemy min. 2 razy dziennie, nitkujemy lub stosujemy irygator stomatologiczny – strumień wody z irygatora w sposób delikatny i najbardziej fizjologiczny usunie resztki z trudnodostępnych zakamarków jamy ustnej, przy okazji masując dziąsła. Możemy również używać antyseptycznego płynu do płukania jamy ustnej. Pasta do zębów powinna mieć właściwości antybakteryjne oraz posiadać niski stopień ścieralności (tzw. współczynnik RDA, informację o nim znajdziemy na opakowaniu pasty). Rodzaj szczoteczki ma znaczenie drugorzędne, więc dobieramy ją według upodobania. Natomiast szczoteczka elektryczna sprawi, że czyszczenie implantów będzie prostsze i szybsze – dobrze, by miała ona 2 tryby: delikatniejszy oraz normalny.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl