Jak dbać o higienę psa, aby zapobiegać przenoszeniu bakterii chorobotwórczych?

Witam. Mam pytanie dotyczące psa. Posiadam psa który jest regularnie szczepiony i odrobaczany. Chciałam spytać jak jeszcze mam właściwie dbać o higiene psa aby zapobiegać przenoszeniu bakterii chorobotwórczych. Pies ma kontakt z dzieckiem stąd moje pytanie. Prosze o odpowiedz.

Poza zabiegami które Pani wykonuje inne nie są konieczne. Jeśli dziecko nie ma wrodzonych zaburzeń odporności, to kontakt ze zwierzęciem i jego florą bakteryjną nic nie szkodzi, wręcz przeciwnie, wzmocni dziecko i zapobiegnie rozwojowi alergii.
Należy pamiętać aby nie pozwalać psu lizać buzi dziecka, bo piesek codziennie jest na dworze i łapie pasożyty.
Dzieci także należy regularnie odrobaczać.