Jak długo może trwać pozbywanie się kaszlu?

Dzień dobry! Tydzień temu byłam przeziębiona. Miałam chrypkę, katar i kaszel. Do dziś niestety mam kaszel. Najgorzej jest nad ranem. Budzę się z flegmą i męczy mnie kaszel z odrywającą się wydzieliną, gardło mnie nie boli. Rano mam kaszel z flegmą, a jak flegma się oderwie to w ciągu dnia kaszle bardziej na sucho. Często kaszle. Wczoraj kupiłam sobie syrop wykrztuśny. Jak długo może trwać pozbywanie się flegmy i jakie jest prawdopodobieństwo ewentualnego nawrotu zapalenia górnych dróg oddechowych?

Szanowna Pani, ciężko stwierdzić, dobrze by było jakby udała się Pani do lekarza rodzinnego