Jak długo może utrzymywać się stan zapalny po leczeniu półpaśca?

W 26 tygodniu ciąży zachorowałam na półpaśca, leczona byłam tylko miejscowo octeniseptem i witaminą b complex. Zmiany skórne ustąpiły po 2 tygodniach, zostały jedeynie czerwone plamy. Po 3 tygodniach od pierwszych zmian skórnych wykonałam CRP, wynik to 10,7. Jak długo może utrzymywać się jeszcze taki stan zapalny?

Aleksander Ropielewski

Trudno to stwierdzić jednoznacznie ponieważ jest to sprawą indywidualną a CRP nie zawsze idzie w parze ze stanem klinicznym Kluczowa jest jego dynamika i tendencja spadkowa lub wzrostowa (ważne jest porównanie kolejnych badań).