Jak długo taki obrzęk może się utrzymywać?

Witam. Miałam objawy : zatoki, katar gardlo, bóle szczeki , leczona mnie antybiotykA mi . Jednak trafiłam do lekarza i zdiagnozowaćl mononukleoze.badanie krwi potwierdziło ebv. Od dwóch miesięcy mam obrzęk glanzmanna, policzka i łuk brwiowy. Wykluczone zatoki sa przewlekłe ale badanie w porządku .Stomatolog tez nie stwierdził nic.Ile taki obrzek moze sie utrzymywać.Obecnie czuje się lepiej nic nie dolega poza tym obrzekiem?

Objawy kliniczne w większości przypadków utrzymują się średnio 16 dni, ale powrót do pełni zdrowia następuje powoli, a osłabienie, zmęczenie i dekoncentracja mogą utrzymywać się wiele miesięcy. Najdłużej utrzymującym się objawem jest powiększenie węzłów (nawet do 6 miesięcy po chorobie).