Jak dowiedzieć się czy partner chce ślubu?

Mam 22 lat jestem z mezczno ktory ma 41 lat jest rozwodnikiem, jestesmy razem od prawie 2lat, po 6miesiacach bycia razem zdecydowalismy sie na dzieckopo roku czasu udało nam sie jestem obecnie w 32tyg, na poczatku zwiaku chciał wziasc slub , a teraz jak powracam do rozmowy mówi ze nie chce , a jak kktos sie pyta czy bd brac slub to mowi ze chce . nie wiem jak podejsc do niego

Najwłaściwiej byłoby pójść we dwoje na psychoterapię pary,ponieważ jest to sytuacja wymagająca uczciwej komunikacji.Jeżeli partner nie da zgody,można zgłosić się samej i poprzez stosowne metody zweryfikować swoje obawy i nauczyć się egzekwować własne potrzeby i prawa.To wspólne dziecko,więc nie może Pani czuć się odpowiedzialna w pojedynkę.Proszę to przekazać mężczyźnie i zaproponować wizytę we dwoje.Inaczej zostaje tylko sąd.

Zastanówcie się na omówieniem tej sprawy przy bezstronnej osobie, która pomogłaby wam uporządkować i nazwać swoje wątpliwości. Na przykład podczas psychoterapii dla par lub przy mediatorze.

Dobrym znakiem jest to, że zdaje sobie pani z chorobliwego charakteru swojej zazdrości. To pierwszy krok do zmiany. Warto zastanowić się nad kwestią samooceny (może trzeba ją wzmocnić?) i ewentualnego wpływu wcześniejszych doświadczeń na obecny związek. Może to pani zrobić na przykład podczas psychoterapii.

Elżbieta Grabarczyk
Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA
http://ppp-salamandra.blogspot.com/