Jak duże jest ryzyko ciąży u młodej kobiety?

mam problem oraz potrzebuje porady mojej dziewczynie spóźnia się miesiączka już 4 dzień pierwszy raz mamy taką sytuację zawsze się jej spóźniła i miała nieregularny cykl ale w tym miesiącu jakoś inaczej to wygląda zrobiliśmy dwa testy ciążowe oba wyszły negatywne zrobiliśmy je tak jak wskazują na to porady tak czy siak boję się bo nie wiem co może jej być oraz czego się spodziewać
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 4 miesiące temu

Dzień dobry,

Bardzo dobrze,że w pierwszej kolejności wykluczyli Państwo ciążę za pomocą testów ( choć moim zdaniem zawsze powinno się wykonywać testy ciążowe z krwi,które dają o wiele większą pewność).

Innym powodem wydłużenia cyklu miesiączkowego może być: stres, nadmierna aktywność fizyczna, a także różnego rodzaju współistniejące zaburzenia hormonalne,odchudzanie...

Jeśli Pana dziewczyna przeanalizuje ostatni czas i stwierdzi,że nic nie mogło mieć wpływu na długość cyklu miesiączkowego,to warto zgłosić się do lekarza.

Każda spóźniająca się miesiączka (bez typowej przyczyny ) powinna być konsultowana z lekarzem ginekologiem.

Pozdrawiam

Martyna Dudzińska