Jak działa wyciąg gęsty z ziela przymiotna kanadyjskiego?

Wyciąg gęsty z ziela przymiotna kanadyjskiego ( Erigeronis canad. extr. spiss. ) - 50 mg. Substancje pomocnicze: sacharoza, skrobia ziemniaczana, talk, stearynian magnezu - H***. Mój ginekolog polecił mi takie tabletki w przypadku plamienia podczas brania tabletek antykoncepcyjnych. C*** biorę od 8 dni (pierwsze tabletki w moim życiu) pojawiły sie plamienia, tyle że to nie krew, a ciemny śluz. Wizytę mam pod koniec lipca, wtedy też mam mieć zabieg krio w celu usunięcia nadżerki. Dlatego też zwracam się z pytaniem tutaj. Czy w takim przypadku ( "plamień" śluzem ) powinnam wziąć te tabletki?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli śluz jest brązowy lub czarny to doszło do krwawienia, które jednak nie wypływa bezpośrednio na zewnątrz, a zalega pewien czas w jamie macicy lub pochwie i ulega rozkładowi (stąd ciemniejszy kolor). Gdyby sytuacja się powtórzyła to może Pani brać przepisane tabletki ziołowe, które działają ściągająco, przeciwzapalnie i przeciwkrowtocznie.

Pozdrawiam serdecznie!