Jak interpretować te wyniki badania nasienia?

Dzień dobry mam 30 lat. Mam już jedno dziecko, drugą ciąże poroniłam 9 miesięcy temu. Od 7 staramy się z mężem o dzidziusia ale się nie udaje, Dzisiaj odebrałam wyniki nasienia meża: Objętość 5, Czas upłynnienia 15 min, ph 7,,5, wygląd żele, lepkość , wynik HOS testu 59,8%, żywe plemniki 59,8%. Koncetracja 87,22, ejakulat 436,12. Plemniki ruchliwe 58,98% w tym postępowy ruch 29,86% a nipostępowy 29,12%. Nieruchliwe 41,02%. Dodana uwaga wynik hos testu poniżej normy. Jak interpretować te wyniki?

Lek. Tomasz Budlewski

Ogólnie jakość nasienia całkiem ok tylko ten test . Wskazana wizyta u androloga lub urologa