Jak interpretować wynik badania krwi u 23-latki i czy powinna udać się do lekarza?

Chciałabym poprosić o konsultację wyników badań laboratoryjnych, ponieważ nie mam teraz czasu udać się do lekarza. W wynikach mam przekroczoną normę żelaza (175), w morfologii erytrocytów (5,28), płytek krwi (412) i hematokryt (45,2). W badaniu moczu jest ślad erytrocytów, w osadzie leukocyty 1-2, erytrocyty 5-10, pojedyncze nabłonki płaskie, dość liczne pasma śluzu i flora bakteryjna. Czy powinnam się udać pilnie do lekarza czy mogę na przykład za miesiąc?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Generalnie wyniki znajdują się w granicach normy. W razie niepokojących objawów powinna się Pani udać do lekarza wcześniej.