Jak interpretować wynik badania mózgowia?

w odrebie mozgowia rozproszone liczne ogniska demielinizacyjne -w liczbie>20 .Zmiany widoczne glownie nadnamiotowo ,nieliczne podnamiotowo ,ogniska obecnie takze w ciele modzelowatym Bez cech pokontrastowego wzmocnienia plak.Innych zmian w strukturach mozgowia nie widac.Uklad komorowy nieposzerzony,ustawiony posrodkowo.Zbiorniki podstawy wolne.przestrzen przymozgowia w normie .WNProces demielinizacyjny w mozgowiu ,najprawdopodobniej SM

Lek. Paweł Szadkowski

Konieczna jest interpretacja kliniczna ww. wyniku, który sugeruje proces demielinizacyjny. Najlepiej jeśli uda się pani do lekarza neurologa.