Jak interpretować wynik badania na toksoplazmozę i jakie leczenie podjąć?

Witam, odebrałam wyniki na obecność toxoplazmozy gondii. Igg wynosi 0,91, norma - wynik dodatni >0,3. Z kolei igm wyszło również dodatnie 0,62, gdzie norma dla wyniku dodatniego wynosi >0,3. Strasznie się martwię. Lekarz prowadzący przepisał mi rovamycine 2xdziennie.. Co mam dalej robić? Pozdrawiam, Marta

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki mogą świadczyć o aktywnym zakażeniu, stąd zapisane leki. Wskazana okresowa kontrola według zaleceń ginekologa.