Jak interpretować wynik badania tarczycy u kobiety w wieku 37-lat?

Jak interpretować wynik- tarczyca dwuplatowa z,zachowaną cieśnią o średnicy 4 mm, prawy płat o wymiarach 19x19x46mm,lewy 20x21x40mm, w lewym płacie torbielka wlk 5 mm.PiA tym oba płaty o niejednorodnej znacznie obniżonej echostrukturze.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wynik jest prawidłowy, nie obserwuje się zmian niepokojących. Oczywiście badań obrazowych nie wolno oceniać w oderwaniu od stanu klinicznego pacjenta, dlatego w celu poprawnej interpretacji tego wyniku powinna się Pani udać na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.