Jak interpretować wynik badania tarczycy u osoby zdecydowanej na inseminacje?

Otrzymałam wyniki badań (3dc): FSH mIU/ml 5.50 FT3 pg/ml 3.41 FT4 ng/dl 1.50 Estradiol pg/ml 34.22 TSH uIU/ml 4.28 Testosteron ng/ml 0.626 Badania wykonane zostały, ponieważ zdecydowaliśmy się z mężem na inseminację, i takie badania polecił wykonać ginekolog prowadzący. Niestety wizytę mam dopiero za 1,5 tygodnia, a wyniki nie są chyba zbyt dobre, najbardziej martwi mnie wynik testosteronu, czy może on przekreślić szanse na inseminację? Czy z tych badań można ocenić rezerwę jajnikową?

Lek. Tomasz Budlewski

bez podania norm danego laboratorium nie można się wypowiedzieć.