Jak interpretować wynik badania TSH i czy świadczy to o nadczynności tarczycy?

Witam. Od dawna już robiło mi się słabo. Jednak od początku stycznia mój stan bardzo się pogorszył. Doszedł wysoki puls, czasem nawet bardzo wtedy prawie mdleję. Ból w klatce, nudności, silne zawroty głowy, nawet na leżąco, mrowienie i drętwienie kończyn. Rtg, ekg i usg serca nic nie wykazało. Holter wykazał tylko wysoki puls. Internista podejrzewał Hashimoto, następujące wyniki tego nie wykazały: TSH 1.440 norma 0.270 - 4.200 Ft3 5.19 norma 3.66 - 6.72 Ft4 21.6 norma 12.4 - 20.4 a-TPO 11 norma <34 a-TG 22 norma <115 Wit D 8.4 norma 30-100 Dostałam beta blokery, które obniżają puls, ale nie eliminują reszty dolegliwości. Zastanawiam się czy te wyniki nie mogą świadczyć o nadczynności tarczycy?

Lek. Paweł Szadkowski

Wyniki te nie świadczą raczej o nadczynności tarczycy, ale warto je powtórzyć po jakimś czasie z powodu nie do końca jasnych wyników i nasilonych objawów. Przypuszczam, że miała pani wykonywaną morfologię krwi, ale jeśli nie to należałby również ją wykonać. Proszę pozostawać pod opieką swojego lekarza prowadzącego.