Jak interpretować wynik badania USG tarczycy u osoby z guzkami?

witam proszę o odpowiedz w usg tarczycy wykryto u mnie 2 guzki oniejednorodnej echogeniczności przy tylnej ścianie z drobnymi zwapnieniami po 8mm mam 60 lat jestem po 2 operacjach onkologicznych

Wynik powinien bezpośrednio zinterpretować endokrynolog. Zmiany guzkowe są niewielkie i raczej nie budzą niepokoju onkologicznego jednak mogą wymagać np. pogłębionej diagnostyki czyli wykonania biopsji cienkoigłowej. O wszystkim bezpośrednio po analizie wyników badań obrazowych i laboratoryjnych powinien zadecydować endokrynolog prowadzący.