Jak interpretować wynik badanie poziomu witaminy D3 w organizmie?

Witam. Zbadałam poziom wit D3 w organizmie i otrzymałam wynik 17,02 ng/ml proszę o informację czy to duży niedobór ? czym suplementować i w jakich dawkach? Lekarz rodzinny kazał kupić "jakiś" suplement 2000j.m, stwierdził że to niewielki ubytek wit D.

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik 17,02 ng/ml jest poniżej normy. Stosowałbym się do zaleceń lekarza - 2000j.m. 1 raz dziennie. Nie jest to duży ubytek wit.D.
Każdy, niezależnie od poziomu witaminy D, powinien zażywać 1000j.m. dziennie w okresie od października do kwietnia. Dlatego u Pani dawka 2000j.m., przyjmowana przez najbliższy rok również przez okres letni, powinna wystarczyć.