Jak interpretować wyniki badań cytologi u 27-latki ?

Miałam cytologię,wskazała na: Obraz cytologiczny nieprawidłowy,Niepraw.kom.nabłonkowe,kom.nabłonka wielowarstwowego płaskiego o nieokreśl.znaczeniu (ASC-US),Inne zmiany nienowotworowe,Zmiany odczynowe związane z zapaleniem i/lub typową regeneracją. Po leczeniu Macmirror ponowiłam badanie, wynik: Obraz w granicach normy (nie stwierdza się śródnabłonkowej neoplazji ani raka) ,Inne zmiany nienowotworowe Zmiany odczynowe związane z: zapaleniem i/lub typową regeneracją czy mam znów iść do lekarza?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli nie ma żadnych dolegliwości to wynik raczej oznacza zmiany regeneracyjne i nie ma konieczności ponownej kontroli u ginekologa.
Pozdrawiam