Jak leczy się brak pęcherzyka żółciowego?

Co może oznaczać w badaniu usg u 2 miesięcznego dziecka, nie uwidoczniono pęcherzyka żółciowego , pozostałe parametry badania bez zastrzeżeń. Jak wygląda leczenie jeżeli jest wrodzony brak pęcherzyka żółciowego

Agenezja pęcherzyka żółciowego jest niezwykle rzadka, uważam za najbardziej prawdopodobne, że radiolog nie uwidocznił struktury z przyczyn technicznych (poziomy gazowe w jelitach, słaby aparat USG). Jeżeli jednak dziecko prezentuje objawy (np. przewlekłe biegunki, wymioty), należy pogłębić diagnostykę o scyntygrafię wątroby i dróg żółciowych. Leczenie chirurgiczne.