Jak leczyć łuszczenie się skóry po goleniu?

Dzień dobry, Mam od kilku miesięcy problem z łuszczącą się skórą na twarzy i szyi, szczególnie w miejscach golenia. Skóra nie wygląda komfortowo, nie wygląda na zdrową, jest wyschnięta i się sypie. Wygląda jakby brakowało wody w tej skórze. To nie jest przez okres zimowy, bo nigdy nie miałem ze skórą problemu na twarzy. Byłem dwa razy u dwóch dermatologów, jeden zapisany krem Calmapherol jest natłuszczający, ale tylko natłuszcza, ale nie jest w stanie naprawić tej skóry. Inny dermatolog zapisał mi krem ELIDEL, posmarowałem nim twarz i skóra stała się bardziej zeschnięta... Wg. ulotki Elidel to krem do stosowania na atopowe zapalenie skóry i w dod. dla dzieci. Kupiłem sobie maść ALANTAN, ale też nie działa. Cetaphil dermoprotektor balsam do twarzy też nie jest w stanie naprawić tej skóry. Kupiłem też krem Bioderma Cicabio Creme, ale też nie widzę pozytywnego rezultatu. Z polecenia od dermatologa zacząłem brać cynk Cynek Forte. W okresie 2016/2017 przez rok przyjmowałem w tabletkach finasteryd. Na początku androstatin a później nezyr – w ulotkach nie ma zmianki o możliwych problemach ze skórą. Nawiązałem do tego, bo od kilku miesięcy mam problem ze skórą na twarzy. Proszę o pomoc - nie wiem co mam już robić. Jakie mam sobie wykonać badania w kierunku np. tarczycy i witamin na skórę? Dodam, że badania na witaminę A nie wykonują laboratoria. Jakieś badania hormonalne po braniu finasterydu trzeba wykonać?

Dzień dobry nie wiemy czym Pan myje twarz, czy używa Pan po goleniu jakieś specjalnych preparatów. Warto zwrócić uwagę aby produkty do mycia twarzy nie zawierały mydła- moga być to apteczne żele lub płyn micelarny. Przy łuszczącej się skórze pomocne są bardzo peelingi w domu można wykonać enzymatyczny w gabinecie medyczny lub kawitacyjny aby złuszczyć martwe komórki naskórka , które się u Pana złuszczają. Z kremów nawilżająco- natłuszczających mogę polecić Obagi Hydrate. Aby coś wiecej doradzić to najlepiej byłoby udać się na konsultację aby móc obejrzeć dokładnie stan skóry i doradzic konkretne zabiegi.