Jak leczyć marskość alkoholową wątroby?

Witam...monocyty 14%.Ponad norme....bilburina ok.Alt ok,ast 80,ggtp 912.Przeddzień badan brat wypil z 2-3 piwa i zjadl na ognisku prażone i kielbase.Leczy sie w poradni hepatologicznej i jest podejrzenie marskosc alkoholowa watroby.Watroba powiekszona do 150mm,reszta wszystko dobrze.Trzustka,nerki wszystko dobrze.Sledziona dobrze.Niska byla maloplytkowosc bo bylo 76 a teraz jest 138.Jak to interpretowac?Moze pic ostropest plamisty?

Bez abstynencji od alkoholu może być trudno "leczyć" marskość. Przy piciu może być niestety tylko gorzej. Dobrze byłoby zmotywować brata do podjęcia leczenia uzależnienia w placówce "odwykowej". Poszukać poradni uzależnień i tam poprosić o pomoc.