Jak leczyć nadwagę u 19-latka?

Dzień dobry mam 19 lat i na przełomie ostatnich dwóch lat przytyłem 30 kg. Dodam ze dwa lata temu zakończyłem również przygodę ze sportem, trenowałem 9 lat bardzo intensywnie bo aż 6 razy w tygodniu. Od dwóch lat zmagam się również z nerwicą natręctw (chodzę do psychiatry). Ciekawi mnie jaka jest przyczyna mojego tycia. Po zakończeniu trenowani dość regularnie uczęszczam na siłownie. Co powiniennem zrobić ? Mam dość wyglądania jak kluska. Dodam jeszcze, że jednego dnia wydaje się chudszy a drugiego grubszy nie mam pojęcia od czego to zależy. Pozdrawiam

Witam,
przyczyna tycia mogą być stosowane leki, problemy zdrowotne (np. z tarczycą) lub po prostu zła dieta i mniejsza niż kiedyś aktywność fizyczna.
Wykona Pan badania hormonalne i tarczycy, skonsultuje sprawę leków z psychiatrą oraz zadba o zdrowa dietę. Jako dietetyk mogę pomóc w sprawie jadłospisu.
Jeżeli byłby Pan zainteresowany można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pan zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pan śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk