Jak leczyć nawracające problemy z wargami sromowymi w ciąży?

Witam ,w ciagu statnich dwoch lat mam problemy z nawracajaca infekcja warg sromowych , swiad ktory prowadzi do nie kontrolowanego drapania az do krwi . Mialam juz pare razy robione wymazy z ktorych wynikala jednoznacznie infekcja gronkowcem zlocistym . Bralam juz pare razy antybiotyk co niestety nic nie zmienilo. Obecnie jestem w 11 tygodniu ciazy i bardzo sie martwie o malenstwo . Czy z ta bakteria mozna rodzic naturalnie ?Czy moj maz rowniez powinien zazyc antybiotybiotyk?Dziekuje.

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że konieczne jest leczenie także u męża. a czy obecnie są jakieś objawy? sądzę że w czasie ciąży powinno wykonać się wymaz i wtedy ew zdecydować o zabiegu cięcia cesarskiego.