Jak leczyć uraz nogi u 25-latki?

Witam, dwa tygodnie temu podczas uprawiania sportu i zrobieniu wykroku poczułem uderzenie w tył prawej łydki, jednak gdy się odwróciłem nikogo za mną nie było i w tym momencie poczułem straszny ból z tyłu podudzia pomiędzy piętą a łydka, nie byłem w stanie postawić stopy, ani stanąć nawet na palcach. Udałem się na Sprzedaż gdzie wykonano USG z następującym opisem: ścięgno Achillesa p zachowanej ciągłości ale z krwiakiem na powierzchni warstwa 3mm oraz od strony przyśrodkowej na pograniczu ścięgniste mięśniowym średnicy 6mm. Ścięgno pogrubiałe o zatartej strukturze, głównie na poziomie pogranicza z brzuscem mięśnia. Zmiany najbardziej nasilone 60mm powyżej przyczepu piętowego. Następnie otrzymałem rozpoznanie: częściowe uszkodzenie m brzuchatego łydki. Lekarz prowadzący oznajmił mi, iż jeżeli ma być ze mną szczery to powinienem udać się na lepsze USG, ponieważ na tym zrobionym w Szpitalu mało widać, i oświadczył że nie wie czy operować czy nie - cały czas mówił o ścięgnie Achillesa, nie o m brzuchatym, mówił że nie ma pewności co do tego czy m nie jest przerwany. Założył mi gips, zalecił dalszą kontrolę w poradni ortopedycznej. Udałem się kilka dni temu do Ortopedy w prywatnej przychodni, który dotknął łydkę pod gipsem, nie zdejmując jego przeczytał tylko opis zastosowanego leczenia, rozpoznanie - bez wglądu w opis i zdjęcia USG stwierdził że kontuzja dotyczy m brzuchatego łydki i po minięciu 2tyg mam zdjąć gips i kupić wkładki pod piętę które będą odciążać moją nogę. W dniu dzisiejszym zdjalem gips, noga na poziomie kostki stopy, dookoła aż połowy łydki jest opuchnięta, nabrzmiała, sina, podczas dotyku boli zarówno jak i całe ścięgno Achillesa jak i cała łydka dotykając ja z lewej strony. Nie jestem w stanie stanąć na stopie, jestem w stanie ściągać stopę do dołu, jednak przy podciąganiu stopy do góry czuje silny ból, nie wiem co robić dalej, w finansowo jestem bardzo ograniczony co do dalszych prywatnych konsultacji, a nie mam pewności co do prawidłowego rozpoznania przez w/w lekarzy, bardzo proszę o opinie i pomoc na podstawie opisanych powyżej dolegliwości. Pozdrawiam, z góry dziękuję

Lek. Michał Lenard

Niestety, na odległość, bez zbadania i możliwości wykonania badań obrazowych nie można postawić diagnozy. Sugeruję, aby skierował się Pan do poradni ortopedycznej na wizytę kontrolną, gdzie zbada Pana ortopeda, a następnie zdecyduje o dalszym postępowaniu. Jeżeli ma Pan możliwość, to być może warto tę wizytę odbyć prywatnie u dobrego specjalisty. Pozdrawiam!