Jak leczyć zaburzenia snu?

Jak sobie poradzić z tym problemem? Od kilku dni mam problem ze snem. Kiedy położę się od łóżka ogarnia mnie niepokój i myśl że znowu nie zasnę, serce bije jak oszalałe i nie mogę się uspokoić. Jak uda mi się zasnąć ok. 22 to na godzinkę i póżniej się budzę i zasypiam kolo 3-4 i śpię do około 7. Nie mam pojęcia jak mam odgonić tę myśl, nie mam za dnia powodu to stresu albo przejmowania się czymś, powinnam udać się z tym do specjalisty?

Witam Panią
Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
przeżywane emocje, przykre doświadczenia z przeszłości,
depresja, zaburzenia nerwicowe, lęki,
praca przy komputerze i wiele innych.
Niewiele pisze Pani o sobie, więc trudno znaleźć przyczynę.
Nawet jeżeli żadne z powyższych u Pani nie występują,
to długotrwały brak snu może doprowadzić do nerwicy,
stanów lękowych i wielu innych zaburzeń.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć bezsenność,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, pozbyć się natrętnych myśli
radzenia sobie ze stresem i uporać się
z bezsennością.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, zachęcam do skorzystania z rozmowy z psychologiem, zastanowienia się skąd wynikają problemy z zasypianiem. Warto zadbać o higienę snu. Jeżeli jakość snu ma wpływ na Pani funkcjonowanie, sytuacja się powtarza, proszę skonsultować się z lekarzem, pomocy ośrodka leczenia zaburzeń snu.
Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie,

W przypadku zaburzeń snu zachęcam do kontaktu z psychiatrą, w celu ich zdiagnozowania i otrzymania ewentualnych leków, oraz skorzystanie z pomocy psychologa/psychoterapeuty, aby przepracować część psychologiczną Pani funkcjonowania, odpowiedzialną za te trudności.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA