Jak leczyć zmiany trądzikowe?

Dzień dobry, od pl roku biorę Glucohagen 1500, ponieważ stwierdzono u mnie PCOS, mam trądzik w obrębie brody i żuchwy. Z wyników stwierdzono za wysoki poziom androsteronu i lekarz stwierdził, że to może być przyczyną mojego trądziku. Przepisał mi leki antykoncepcyjne aktywie, ale nie ejst zwolennikiem antykoncepcyji. Czy jest jakiś inny lek lub sposób, który może złagodzić mi trądzik, bez brania leków antykoncepcyjnych?

Dzień dobry, PCOS jest częstym czynnikiem powodującym trądzik. W Pani przypadku pierwszym krokiem jest unormowanie gospodarki hormonalnej. Kolejnym krokiem jest konsultacja z kosmetologiem, który przeprowadzi z Panią dokładny wywiad dotyczący stylu życia, nawyków żywieniowych, aktualnej pielęgnacji i na tej podstawie dobierze odpowiednią pielęgnację i suplementację dla Pani potrzeb.

Pozdrawiam serdecznie Katarzyna Lisicka