Jak mam poradzić sobie z takim zachowaniem?

Witam, osyatnio bardzo boje się swoich zachowań, na przykład chodzi mi o to że w nieodpowiednich momentach dostaje wzwodu, na przykład gdy widzę jakąś brutalna scenę lub czytam coś. Wydaje mi się ze jestem uzależniony od ciężkiej pornografii, choeuje na zaburzenia lękowe i boje sie ze zrobię komuś krzywdę. Chodze do psychologa. Proszę o odpowiedź, bardzo sie tego boje

Dzień dobry,

Jeśli ma Pan taki lęk, to na pewno koniecznie trzeba wnieść to na sesje z psychologiem/psychoterapeutą. Możliwe, że potrzebne będzie skonsultowanie się z seksuologiem.

Zastanawiam się czy udaje się Panu o tym rozmawiać z terapeutą na sesji. Bardzo często się zdarza, ze napięcie jest rozładowywane poprzez oglądanie pornografii, sex, masturbację lub też przez różnego typu fantazję. Nie bagatelizowałabym problemu.

Pozdrawiam Katarzyna Balcerzak