Jak mam postępować przy łożysku przodującym?
Dzień dobry czy to łożysko przodujące 17 tc pisze ze dolny biegun w pobliżu ujścia wewntenego, czy mam się jakoś specjalnie kłaść leżeć po całych dniach czy mogę żyć normalnej ale nie dźwigać nei było żadnych planien czasem twardnienie brzucha j to tyle

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
łożysko przodujące oznacza, iż łożysko nie jest umiejscowione w przeznaczonym dla niego miejscu (a więc na ścianie macicy), lecz ulokowane jest w – częściowo bądź w całości – ponad ujściem wewnętrznym szyjki macicy. Z opisu, który Pani otrzymała wynika, że problem ten może dotyczyć właśnie Pani.
Stan ten został opisany w naszym artykule, do lektury którego zachęcamy:
https://portal.abczdrowie.pl/przodujace-lozysko.
Wszelkie zalecenia co do postępowania w przypadku łożyska przodującego powinny pochodzić od lekarza, który Panią badał i dany stan stwierdził. Łożysko przodujące niesie bowiem ze sobą ryzyko zagrożonej ciąży, dlatego ważne, aby była Pani pod kontrolą lekarza i stosowała się do jego zaleceń.
Ważny jest oszczędzający tryb życia aż do ukończenia ciąży. Jeśli więc lekarz stwierdzi u Pani łożysko przodujące, to powinna Pani dużo odpoczywać i unikać wysiłku fizycznego.