Jak mam rozumieć takie stwierdzenie w opisie TK głowy?
Tk głowy "Zwraca uwagę asymetria/ewentualne poszerzenie zatoki jamistej do 10 mm - do rozważenia dalsza diagnostyka w trybie planowym. Poza tym tkanka mózgowia o prawidłowej densyjności, bez zmian ogniskowych. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony. Struktury centralne nie przemieszczone. Zbiorniki podstawy o prawidłowej konfiguracji. Struktury tylnej jamy zmian nie wykazują. Polipowate pogrubienie błony śluzowej zachyłka zębodołowego prawej zatoki szczękowej " o co chodzi związku z "Zwraca uwagę asymetria/ewentualne poszerzenie zatoki jamistej do 10 mm"??

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy,
Nie wspomniał Pan, z jakiego powodu było wykonane badanie obrazowe głowy. Czy występują pewne objawy, takie jak ból i zawroty głowy, zmęczenie, czy problemy ze wzrokiem.
Z racji odległości trudno jest jednoznacznie ocenić Pana stan zdrowia. Dlatego też proponujemy stacjonarną konsultację z lekarzem neurologiem i laryngologiem. Specjalista po dokładnym wywiadzie i analizie wyniku tomografii będzie mógł zdecydować o dalszym postępowaniu.
Na podstawie wskazanego opisu można by stwierdzić, że mogło dojść do przewlekłych stanów zapalnych w obrębie zatoki jamistej. Ponadto uchwycone zgrubienie błony śluzowej zatoki szczękowej może wskazywać na obecność polipów.
Istotne są dolegliwości, które Pan odczuwa i przebieg wcześniejszych stanów zapalnych. Specjalista będzie mógł zdecydować o wdrożeniu właściwego leczenia i ewentualnym badaniu kontrolnym.
Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:
https://portal.abczdrowie.pl/zatoka-jamista
https://portal.abczdrowie.pl/polipy-nosa-i-inne-dolegliwosci
https://portal.abczdrowie.pl/polipy-nosa