Jak można leczyć ten świąd odbytu?

Od ok. 3 lat cierpię na świąd odbytu z niewiadomych przyczyn. Tzw samoistny świąd. Wszystkie badania wychodzą prawidłowo i lekarze nie znają przyczyny. Co jeszcze mogę zrobić żeby znaleść przyczynę ? Przy okazji chciałam zapytac czy w takiej sytuacji można starać się o dziecko i czy mogą być jakieś problemy z tym związane

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ponieważ nie wspomina Pani o tym, jakie badania zostały wykonane, to trudno sugerować coś więcej. Natomiast o szczegółowym diagnozowaniu schorzenia może Pani przeczytać w odpowiedzi eksperta na to pytanie, zachęcam do zapoznania się: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-silny-swiad-odbytu.

Skoro Pani dolegliwość została zdiagnozowana jako świąd samoistny, to niestety odnalezienie jego przyczyny może być bardzo trudne, a nawet niemożliwe. Jeżeli etiologia jest niepoznana, a wyniki badań nie wskazują na żadne odchylenia od normy, to prawdopodobnie nie ma przeciwwskazań do zajścia w ciążę, świąd odbytu nie powinien także powodować żadnych utrudnień z zapłodnieniem czy utrzymaniem ciąży.

Więcej o schorzeniu pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/swiad-odbytu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.