Jak można zapobiec tkance tłuszczowej w okolicach brzucha u 12-letniej córki?

witam moja córka ma 12 lat 165 cm wzrostu i waż 44-45-46kg. skarży się na oponkę na brzuchu i boczki jak może zapobiec tkance tłuszczowej w tych okolicach?

Dzień dobry,
U dzieci bardzo charakterystyczne jest to, że tkanka tłuszczowa odkłada się w okolicach brzucha. Rozkład tkanki tłuszczowej zaczyna się zmieniać w trakcie okresu dojrzewania. Pani córka waży prawidłowo i przyznam, że dość niepokojące jest, iż 12letnie dziecko zwraca uwagę w taki sposób na swój wygląd.
Niemniej jednak na pewno w ogólnej poprawie stanu zdrowia, ale też sylwetki pomoże na pewno wyłączenie z diety słodyczy, ale także słodkich produktów mlecznych (sklepowe jogurty owocowe, serki homogenizowane itd.), płatków śniadaniowych pełnych cukru oraz słodkich napojów i jednoczesne zwiększenie aktywności fizycznej. Słodycze należy zastąpić owocami, słodkie produkty mleczne ich naturalnymi odpowiednikami, a słodkie napoje (także soki owocowe inne niż świeżo wyciskane) wodą. Już po dwóch tygodniach dadzą się zauważyć efekty.