Jak można zostać dawcą szpiku?

Chciałabym zostać dawcą szpiku, mogę komuś pomóc. Nie wiem jak się do tego zabrać, gdzie szukać…

ponad rok temu

Chętni mogą zgłaszać się do regionalnego centrum krwiodawstwa w danym mieście (adresy dostępne w Internecie) i złożyć deklarację. O terminie wstępnej kwalifikacji zwykle są informowani telefonicznie. Wstępna kwalifikacja obejmuje wypełnienie ankiety, rozmowę z lekarzem i badanie lekarskie. Następnie u chorych pobierana jest krew do badania. Po pomyślnym przejściu wszystkich badań chętny zostaje wpisany do rejestru dawców.
Chętni na dawców mogą także wypełnić ankietę na stronach Fundacji Urszuli Jaworskiej (www.fundacjauj.pl).