Jak należy postępować z osobą, u której zaobserwowałam zachowania zbliżone do paranoi?

Jak należy postępować z osobą u której zaobserwowałam zachowania zbliżone do paranoi?

Witam,
paranoja jest związana z podejrzliwością,nieufnością itp,które wynikają z lęku.Ten z kolei,od strony psychologicznej często ma swoje żródło w niewiedzy i braku kontaktu z informacją.Nie wiemy nic więcej o osobie,na temat której jest ten list,więc najprościej będzie uzupełnić tę wiedzę i napisać,czy gdziekolwiek był już ten problem zgłaszany/np.u lekarza prowadzącego/.Ze swej strony proponuję,by odwiedził Pan psychologa jako osoba bliska,która się opiekuje takim kimś,ponieważ od Pana stanu psychicznego będzie również zależał stan psychiczny drugiej osoby i wymaga Pan wsparcia w tak trudnej roli.
Zapraszam i pozdrawiam.