Jak odczytać moje badanie piersi?

Witam. Dzisiaj odebrałam badanie M R piersi. Proszę o opinię. Utkanie piersi typu C wg ACR Wzmocnienie tła ok 50% W piersi lewej na godz 12 uewidoczniono nieregularne zmianę o wielkości 40x12x12 mm o niektórych obrysach. Która wykazuje silne wzmocnienie w I fazie badania dynamicznego, z krzywym typu II/III - broda 5 wskazanie biopsja gruboigłowa. Proszę napisać co to oznacza.

Szanowna Pani, czy zamiast słowa "broda" chodziło o BIRADS? Birads 5 oznacza "badanie, w którym stwierdzono obecność zmiany wysoce podejrzanej o proces nowotworowy, ryzyko złośliwości większe niż 95%, wskazane wykonanie biopsji gruboigłowej w trybie pilnym. Wynik ujemny badania histopatologicznego nie wyklucza złośliwego charakteru zmiany i nie zwalnia z wykonania dodatkowej diagnostyki i/lub biopsji chirurgicznej." Serdecznie pozdrawiam

jeżeli dobrze rozumiem, to opisano zmiany typu BIRADS5 ?
BI-RADS 5: badanie, w którym stwierdzono obecność zmiany wysoce podejrzanej o proces nowotworowy, ryzyko złośliwości większe niż 95%, wskazane wykonanie biopsji gruboigłowej w trybie pilnym. Wynik ujemny badania histopatologicznego nie wyklucza złośliwego charakteru zmiany i nie zwalnia z wykonania dodatkowej diagnostyki i/lub biopsji chirurgicznej.