Jak odczytać moje wyniki prób wątrobowych?

Witam mam 32 lata wazę 76 kg przy wzroście 160 cm mam nadwagę ostatnio robiłam sobie badania krwi i bardzo proszę o interpretacje moich wyników prób wątrobowych: AST 33U/l ALT 53 U/l Bilirubina całkowita 0,56 mg/dl Fosfataza zasadowa 54 U/l GGTP 32 U/l w tym cholesterol całkowity 262 mg/dl cholesterol HDL 54 mg/dl cholesterol LDL 150 mg/dl cholesterol nie -HDL 208 mg/dl trójglicerydy 289 mg/dl. Czy to coś poważnego ?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wartości parametrów wątrobowych nie budzą niepokoju. Natomiast lipidogram wskazuje na konieczna konsultację internistyczną i ewentualne wdrożenie leczenia antylipemicznego.