Jak odczytać wyniki badań na cytomegalię?

jak zrozumiec wyniki badan na cytomegalie? oto one CMVM- 1,07 CMVG- 2,66 czy to znaczy ze ta chorobe wirusowa dopiero co zaczynam przechodzic? wyniki odebralem pare dni temu. na poczatku listopada bylem chory na zapalenie oskrzeli. powiekszyly mi sie wezly chlonne.jakies 3 tygodnie temu strasznie zaczalem slabnac. pojawialy mi sie zawroty glowy, raz poraz stany podgoraczkowe i ogolny brak sil. czy to moze byc spowodowane ta cytomegalia? byl bym wdzieczny za odpowiedz! pozdrawiam!

Aleksander Ropielewski

Rozumiem, że przez CMVG i CMVM rozumie Pan wyniki poziomu IgG i IgM przeciwko wirusowi cytomegalii. W takim układzie wyniki świadczą o świeżym zakażeniu co odpowiadać może objawom klinicznym.