Jak odczytywać wyniki IgG i IgM?

witam czy dzis odebralam wyniki cytomegalli i prosze o interpetacje wynikow, ewentualnie o rade co robic. 2 lata temu poronilam, zlecono badania w tym na cytomegalie (od poronienia wykonuje co pol roku). przewaznie wynik wychodzil IgG=34 do 42 UA/ml, a IgM= 1 lub 1,1. Dzis odebralam wynik i zobaczylam ze IgG=1:9742 a IgM=4,056 co to oznacza? Czy to kiedys sie unormuje?...dane napisalam tak jak na wynikachmi podano.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie . W tym momencie badania wskazują na świeże zakażenie co jest dość interesujące. Nie wiem dokładnie czy tak jest, ponieważ różne laboratoria stosują różne normy , jednak wynik İgM większy niz dotychczas oraz niskie İgG może wskazywać na wlasnie na świeże zakażenie.