Jak pogodzić się ze zdradą partnera?

On wybrał inną. Nie mogę się z tym pogodzić. Rozwiódł się, ale nie dla mnie tylko dla innej kobiety, którą w chwili podejmowania decyzji znał 2 miesiące. Ze mną spotykał się rok czasu. Co jest ze mną nie tak? W okresie tych 2 ostatnich miesięcy przed decyzją oszukał nas dwie. Swoją żonę i mnie. Prowadził 3 związki od marca do maja do czasu podjęcia decyzji o rozwodzie.

Proszę Pani,trudno jest poznać motywacje innych osób,ale Pani może mieć skłonność do zaniżania swojej wartości,na przykład wskutek dawnych doświadczeń wykorzystania.Najlepiej będzie przepracować ten problem w terapii albo porozmawiać z osobami życzliwymi,wzmacniającymi Panią psychicznie.

Pyta Pani "co jest ze mną nie tak"... A może bardziej z nim jest coś nie tak? Pani Szalacha ma rację, że trudno jest poznać motywacje innych osób. Nie należy innych oceniać. Zazwyczaj to, że ludzie niezbyt fajnie postępują, wynika z ich niedojrzałości lub z tego, że sami zostali kiedyś zranieni. W każdym razie myślę, że tutaj bardziej należy położyć akcent nie na to, że z Panią "jest coś nie tak", ale że ten mężczyzna nie jest odpowiednim partnerem.

Koniec związku, rozstanie jest wydarzeniem trudnym, bolesnym, niemniej jednak skłania do refleksji, przemyśleń, analizy swoich działań, podejmowanych kroków/wyborów... Myślę, że warto w powyższy sposób wykorzystać ten moment w swoim życiu.. zastanowić się nad sobą, nad swoimi potrzebami, pomyśleć dlaczego dokonuje Pani takich a nie innych wyborów, jednym słowem wsłuchać się w siebie.. Może warto poprosić o pomoc terapeutę, który będzie towarzyszył Pani w powyższej drodzę....... Proszę zadabać o siebie.

Witam,

z opisu Pani sytuacji wynika, że spotykała się Pani z osobą, której trudno zaufać. Rozumiem, że czuje się Pani zdradzona. Tak sobie myślę, że może zamiast zastanawiać się co z Panią nie tak, bo ten konkretny mężczyzna się dla Pani nie rozwiódł, może warto zauważyć, że miała Pani w sumie szczęście, że stał się teraz problemem kogoś innego?

Rozmowa z psychologiem, do której zachęcam, pozwoliłaby Pani lepiej poznać siebie, to jak Pani funkcjonuje w związku, jakim typem mężczyzn jest Pani zainteresowana i z czego to wynika, jakie sobie stawia cele życiowe, czy decyzje przez nią podejmowane, zbliżają do nich, czy może z jakiegoś powodu jest inaczej.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel