Jak pokonać lęk przed zarazkami?

Witam chciałbym zapytać się jak można byłoby pomóc jako członek rodziny osobie która posiada schorzenia w postaci OCD - lęk przed zarazkami. Dodam osoba ta nie chcę sama z siebie udać się na wizytę u profesjonalisty. Boję się aby nie przerodziło się to w coś bardziej niebezpiecznego - potrzebuję pilnie fachowej pomocy.

Witam, niestety nie można nikogo zmusić do leczenia wbrew jego woli.
Powinna Pani spróbować perswazji aby przekonać tą osobę do wyjścia z domu.
Alternatywnie może Pani zamówić wizytę domową ale i w tym wypadku chory może odmówić kontakty z lekarzem czy terapeutą.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Na wizytę u profesjonalisty musi być zgoda zainteresowanej osoby.

Tak myślę, że być może pomocne byłoby zaproponowanie przez Panią swojej obecności i wspierania członka rodziny, w drodze na konsultację lekarską i psychologiczną.

A po konsultacji, zaproponowanie wspólnego spaceru, czy innej przyjemności.

Życzę Pani powodzenia,
Irena Mielnik-Madej