Jak pokonać niechęć do seksu?

Dobry wieczór. Postaram się streścić mój problem. Mianowicie mam38 lat jestem kobietą i od kilku lat choruję na depresję. Nie mam wogóle ochoty na sex. To znaczy raz lub dwa razy w miesiącu wystarczyłoby mi zbliżenie z mężem. Niestety mężowi to nie wystarcza. Jak rozwiązać ten problem?

Witam,
Proszę rozważyć konsultację u psychoterapeuty /seksuologa. Odpowiednie leczenie powinno pomóc powrócić do normalnej aktywności.

Pozdrawiam
Agnieszka Jabłonowska

Dzień Dobry Pani,

Odpowiadając na Pani pytanie..., nie jest łatwo udzielić Pani praktycznej odpowiedzi: "Jak rozwiązać ten problem?" ze względu na wielowątkowość.

Faktycznie, opisana przez Panią sytuacja, może być wyzwaniem dla Pani i Pani Męża.
Jestem w stanie zrozumieć, jak może się Pani czuć (tak, jak mogę) i że może być trudność, by taką sytuację zaakceptować.
Z drugiej (jednak) strony, dostrzegam w Pani chęć i otwartość rozwiązania trudności.
Wspomniana Pani niechęć do seksu (z Pani relacji) wynika z mocno obniżonego Pani nastroju.
Z drugiej strony, otrzymała/otrzymuje Pani komunikat od Męża, że Jemu taka częstotliwość pożycia seksualnego nie wystarcza- i to jest znak, że "ten temat" wymaga od Pani szczególnego potraktowania...

Skupiła się Pani na seksie, a seks jest aktem tylko miłości fizycznej...
A jak wygląda u Państwa życie erotyczne?
Bo życie erotyczne, to przytulanie, głaskanie, dotykanie, uważność, delikatność, obecność, radość, spontaniczność w byciu we dwoje oraz skupianie się przede wszystkim na doznaniach płynących z ciała.

Taka bliskość/intymność erotyczna wzmacnia i pielęgnuje związek małżeński, co wpływa na lepsze samopoczucie i pogłębia relacje uczuciowe.

I takie moje inne pytanie..., jeśli Pani nie podejmie tego wysiłku/wyzwania (pomimo trudności) by zmierzyć się ze swoją niechęcią do zbliżeń intymnych z Mężem, to może zadziać się tak, że Pani Mąż może również stracić ochotę...?

Zachęcałabym Panią do rozważenia.., jeśli Pani Mąż nie będzie miał odpowiedzi na swoje potrzeby, być może zacznie szukać Kogoś innego?

Gdyby miała pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Państwu najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605