Jak pomóc córce z zatwardzeniami?

moja córka nie robi kupki juz 5 dzien a ma nie cały miesiac.czy moge podac jej cherbate rumiankowa? czy kawałek mydła miekkiego włozyc jej w pupke?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
z dzieckiem powinna się Pani zgłosić do pediatry, stosowanie na ślepo "domowych sposobów" nie jest w opisywanej sytuacji bezpieczne, zwłaszcza u noworodka.

hermatę rumiankową jak najbardziej, może być sok z jabłek, suszonych śliwek, mydło bsolutnie nie, ewentualnie można spróbować czopek glicerynowy