Jak pomóc koleżance, która podcina sobie żyły?

Witam. Moja koleżanka podcina sobie lekko żyły. Mówi, że ma problemy. Jak mogę jej pomóc?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Twoja koleżanka ma problemy i autoagresja pomaga jej zmniejszyć napięcie emocjonalne choć na chwilę.
Spróbuj wykazać zainteresowanie jej problemami, rozmawiaj z nią, okaż wsparcie i chęć pomocy. Postaraj się także nakłonić ją do poszukania pomocy specjalisty.
Pozdrawiam

Witam Serdecznie,

Z mojej strony dziękuję za troskę o Koleżankę, szukając porady na Portalu.

Proszę zachęcić Koleżankę do konsultacji, w Poradni zdrowia psychicznego, w ramach NFZ-tu.
O skierowanie proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu.

Z przesłaniem pomyślności,
Irena Mielnik-Madej