Jak pomóc przyjaciółce w depresji?

Moja przyjaciółka (17 l.) chyba ma depresję. Ostatnio ma częste wahania nastrojów, najpierw płacze, za godzinę się śmieje. Widuję ja codziennie i zawsze widzę łzy w jej oczach. Sama przyznaje, że jest coś z nią nie tak, ale jej rodzice nie słuchają i nie przejmują się problemem, co też na pewno przyczynia się do jej stanu. Odsuwa od siebie przyjaciół, jedynie mi się zwierza, ale nie wiem, czy mówi mi wszystko. Potrzebuje pomocy, ale nie wiem jak jej pomóc. Gdzie powinnam ją najpierw wysłać? Istnieje także problem finansowy. Proszę o fachowa pomoc.

ponad rok temu

Witam,
Ciężko jest pomóc komukolwiek, jeżeli nie znamy przyczyny problemu, ani nawet jego istoty...
Jeżeli przyjaciółka zdobędzie się na szczerość wobec Ciebie i powie czym się martwi, to dopiero wtedy będziesz mogła szukać dla niej pomocy.
Na początek można koleżance zaproponować, aby udała się do szkolnego pedagoga lub psychologa. Być może szkolny specjalista udzieli dziewczynie wystarczającej pomocy, lub skontaktuje ją z inną instytucją.
Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk