Jak poprawić wyniki przy założonym rozruszniku dwujamowym?

Witam. Miałam trzeci blok serca i mam założony rozrusznik dwujamowy. Od młodych lat podwyższony cholesterol,choć ostatnio jest dobrze, ale biore Atoris 20 systematycznie.Hdl jest >65 i zaznaczone ze zanizony ldl powinien byc <100 a jest 73 ,cholesterol całkowity -148. Proszę mi napisać jak sie odżywiać, potepować by wyniki poprawiić, bo ja staram się jesć niskokalorycznie , mam lekką nadwagę, rocznik 1950 jestem :( Jestem ograniczona ruchowo ze wzgl.b.chorego kregosłupa i chorego serca. Pozdr

Pani wynik są w normie. Warto by było jednak stosować się do zasad mogących w znaczny sposób korzystnie wpłynąć na Pani organizm. Zalecamy spożywanie mniejszych 4-5 posiłów w ciągu dnia w regularnych odstępach czasu. Ze względu na występujące schorzenia zalecamy zrezygnowanie z soli lub jej mocne ograniczenie. Nie powinna jej Pani przyjmować dziennie więcej niż pół łyżeczki do herbaty. Mówimy tu o wszystkich produktach zawierających sód (sery, warzywa przetworzone, wody bogatosodowe, przekąski). Należałoby wyeliminować węglowodany proste (cukier, słodycze, napoje słodzone, jogurty smakowe), produkty wędzone i konserwowe. Dodatkowo dobrym rozwiązaniem byłoby włączeniem do jadłospisu ryb.. Są one dobrym źródłem kwasów omega3. Zalecamy oprzeć swój jadłospis na węglowodanach złożonych (produkty z pełnego przemiału), pełnowartościowym białku oraz odpowiednich tłuszczach (oliwa z oliwek tłoczona na zimno, olej lniany, ryby). Warto wybierać produkty jak najbardziej naturalne, pozbawione niepotrzebnych dodatków. Zwiększenie ilości warzyw też będzie dobrym rozwiązaniem. Warto też pamiętać o odpowiedniej podaży wody w ciągu dnia. Jeżeli miałaby Pani problem z ułożeniem dla siebie jadłospisów, zachęcamy do wizyty u dietetyka, który na podstawie badań oraz szczegółowego wywiadu przygotuje dla Pani odpowiednią terapię żywieniową.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444