Jak poprawnie stosować ortezę?

Czy poprawnie stosuję ortezę -nosze ją bez przerwy z wyjątkiem przerwy na mycie nogi oraz wcierki żelów i maści? Skręcenie kostki 2 stopnia z niewielkim wysiękiem z torebki stawowej.Po USG i RTG. Naderwane boczne więzadło oraz enteza więzadła piszczelowo-strzałkowego Krwiak na całej zewn.bocznej powierzchnii stopy,opuchlizna aż do palców, od góry stopy.7 dzień od urazu.Bóle czasem aż do kolana, najczęściej boli łydka,jakby skurcze, szczegolnie z rana.Brak dodatkowego bólu podczas ruchu o kuli.

Aleksander Ropielewski

Tak stosuje Pani właściwie ortezę. Dobrze w chwilach wolnych, podczas snu trzymać nogę w elewacji.

Witam, ogólnie dobrze stosuje Pani ortezę. Proszę jednakże pamiętać, aby gdy Pani odpoczywa trzymać uszkodzoną kostkę powyżej serducha i ruszać nią w bez bezbolesnym zakresie. Ponadto po zmneijszeniu objawów bólowych (za około 2tygodnie) proszę udać się do rehabilitanta w celu usprawnienia stawu.