Jak poradzić sobie po zdradzie ukochanego?

Witam! Już dwa lata minęły od kiedy rozstałam się z mężem! Zdradził mnie A następnie zostawił mnie i dziecko i wyprowadził się z kochanką za granicę! Ja do tej pory nie umiem sobie z tym poradzić! Niby żyje ale to życie przelatuje gdzieś obok mnie! Lecze się u psychiatry ale mam wrażenie że nic nie pomaga! Jest dobrze przez jakiś czas tzn ja chyba sama sobie i otoczeniu chce wmówić ze jest dobrze po czym choroba wraca z podwójną siłą! Miałam już parokrotnie zmieniane leki! Czy tak już ma wyglądać moje życie?

Dzień dobry, na pewno może Pani lepiej sobie radzić z przeszłością. Leki często pomagają stłumić silne emocje, a być może teraz bardziej potrzebuje Pani je wyrazić, "wyrzucić z siebie". Zachęcam do podjęcia psychoterapii, ponieważ pomaga radzić sobie z emocjami, uczy czym one są, jak postępować, gdy ich doświadczamy. Gdy już to umiemy wówczas leki stają się niepotrzebne i można je stopniowo odstawić. Pozdrawiam, Beata Szulik-Bomba